راههای موثر در دعواهای زن وشوهر

اختلافات زناشویی و راههای تقویت آن

اختلافات زناشویی و راههای تقویت آن

اختلافات زناشویی و راههای تقویت آن

تقویت دو جانبه یا دوسویه:

این تکنیک برای زوجین جوانی است که مشکلاتشان خیلی عمیق نشده، اما علاقه و شوق و عشق اولیه در زندگی شان از بین رفته است، مناسب است.

این تکنیک پنج مرحله دارد و هر مرحله برای یک هفته تنظیم شده است. اگر هر دو زوج از این تکنیک استفاده کنند، زودتر نتیجه می دهد، اما اگر فقط یکی از زوجین از این تکنیک استفاده کند-حتی اگر همسرش نداند- جواب می دهد، اما با سرعت کمتر.

تکنیک های  اختلافات زناشویی و راههای تقویت آن:

هفته اول: تهیه یک لیست از مواردی که شوهرتان را خوشحال میکند و یک لیست از مواردی که شما را خوشحال میکند. می توانید این موارد را در دو ستون در روبری هم بنویسید.

مثلاً:
مواردی که حدس میزنید شوهر شما دوست دارد عبارتند از:
مرتب بودن خانه، تماشای فیلم،تماس روزانه شما با پدر و مادرش، فعال بودن شما در مسائل جنسی و در آخر هفته با دوستانش تفریح رفتن.

و مواردی که شما دوست دارید همسرتان انجام دهد عبارتند از: گل خریدن، نوازش کلامی و جسمی کردن،خرید کردن، احترام پدر و مادرت گذاشتن، داد و فریاد نزدن، رعایت نظافت شخصی.

نکته: هر دو زوج به مدت یک هفته به تهیه چنین لیستی بپردازند و این لیست را به همسر خود نشان ندهند و محرمانه باشد.

هفته دوم: هر دو طرف بدون آنکه لیست همدیگر را به هم نشان دهند تلاش کنند که مواردی که در لیست خود نوشته اند که اگر انجام دهند، همسرشان خوشحال می شود را انجام دهد.

هفته سوم: در این هفته هر یک از زوجین در یک جلسه مذاکره و گفتگو، فقط مواردی که دوست داشتند همسرشان برایشان انجام دهد و انجام نداده است را بیان می کنند و ارائه می نمایند.

هفته چهارم: هر زوج کل لیست هفته اول خود را به همسرش می دهد و لیست او را می گیرد. و کارهای که قرار بوده است در هفته سوم طرف مقابل برایش انجام بدهد و نداده است را گوشزد می کنند.

هفته پنجم: طرفین سعی کنند تمام مواردی که طرف مقابل را خشنود میکند طبق لیست، تا آنجا که ممکن است انجام دهند.

نتیجه کار: افزایش علاقه و کاهش تعارضات و برگشت به دوران علاقه مندی اولیه.شد.

******************************

جهت مشاوره و شرکت در دورهها و کلاسهای آنلاین به کانال تلگرام ما به پیوندید.

https://t.me/joinchat/AAAAAEGGU5wt3RhX_47fnA

جهت هرگونه سوال از مشاورین همراز سلام لینک پرسش و پاسخ کلیک کنید

http://hamrazsalam.com/questions/

دیدگاه ها بسته شده