ماده مخدر سرطانزایی بنام پان

همرازسلام:

پان (Paan) برگرفته از لغت هندي Pan است كه از برگ گياه بتل (Betel) به‌همراه دانه‌ي درخت آركاكيتچو (Areca Catech) به‌دست مي‌آيد و معمولاً در شرق، جنوب و جنوب شرق آسيا به‌عنوان يك سنت در مراسم جويده مي‌شود. البته برحسب ناحيه‌ي جغرافيايي، تفاوت‌هايي در فرآوري آن وجود دارد. مصرف مستقيم اين ماده باعث قرمزي رنگ دهان مي‌شود. درخت آركاكيتچو در اندونزي، مالزي، فيليپين، چين، تايوان، كامبوج، ويتنام، لائوس، هند و پاكستان مي‌رويد.

علت اصلي مصرف اين ماده استفاده از آن به‌عنوان پاك كننده و خوشبو كننده‌ي دهان است و معمولاً به ميهمانان ويژه يا مدعوين در مراسم خاص اجتماعي پيشنهاد مي‌شود. در واقع مصرف آن در مراسم و رويدادهاي فرهنگي در شرق آسيا ارزش نمادين دارد.

اگرچه منظور اصلي از پان برگ درخت بتل است، اما پان بيشتر به مخلوط جويدني دانه‌هاي پيچيده در برگ درخت بتل گفته مي‌شود.

انواع پان

پان انواع و طعم‌هاي متفاوتي دارد:

– تنباكويي (Tambaku paan): برگ درخت بتل با توتون و انواع ادويه پر مي‌شود.

– دانه‌ي آركايي (Paan supari, paan masala or sada paan): برگ بتل با مخلوطي از دانه‌هاي زبر يا خرد شده‌ي آركاكيتچو و ساير ادويه‌ها پر مي‌شود.

– شيرين (Meetha paan): برگ بتل بدون دانه‌ي آركا يا تنباكو و معمولاً با نارگيل و ساير ميوه‌ها پر مي‌شود.

– ترنتو (Olarno paan): برگ بتل با مزه‌ي نعنايي است. معمولاً با سيب‌زميني خام سرو مي‌شود و در اكثر رستوران‌هاي هندي موجود است.

پان چهارمين ماده‌ي پرمصرف جهان پس از تنباكو، الكل و كافئين است و حداقل ۱۰ درصد جمعيت دنيا در كشورهاي آسياي جنوب شرقي به‌ويژه هند و پاكستان پان مصرف مي‌كنند.

پان پراگ (Paan parag)

پان پراگ (راجا، تايتانيك، ناس خارجي، پان عربي، ويتامين، ملوان زبل، پان اسفناج، گوتكا) نوع جديدي از مواد مورد سوءمصرف است كه معمولاً به‌شكل آدامس و پاستيل يا به‌عنوان خوشبو كننده‌ي دهان به‌قيمت ارزان فروخته مي‌شود.

اين ماده اخيراً در استان‌هاي شرقي كشور رواج پيدا كرده است و به‌نظر شباهت‌هايي با ناس دارد كه از برگ‌هاي خشك شده‌ي درخت بتل (Betel) و تنباكو كه با آهك مخلوط و كوبيده شده تهيه مي‌شود. ناس سال‌ها در ايران به‌ويژه در نواحي جنوب شرق توسط مهاجرين افغاني به‌صورت زير زباني و مكيدني استعمال مي‌شد.

اين ماده با نام‌هاي ديگري چون چاليا (Chaalia)، گوتكا (Gutkha) و نيسوار (Niswar) در اندونزي، مالزي، فيليپين، چين، تايوان، كامبوج، ويتنام و لائوس توليد مي‌‌شود. در اين مواد از طعم‌‌هايي مانند نعناع استفاده مي‌شود و با توجه به گراني مواد اوليه به‌ويژه گراني برگ بتل و دانه‌هاي آركا، در واقع محتويات پان پراگ موجود در بازار تركيبي از تنباكو، آهك، خاكستر، ادويه‌‌هاي معطر، ساخارين و اسانس‌ها و افزودني‌‌هاي غيرمجاز است. همچنين تركيباتي همچون آرسنيك، كربنات، منيزيم و سرب نيز در اين مواد مشاهده شده است.

پان پراگ معمولاً در كارگاه‌هاي كوچك و غيرقانوني به‌صورت دست‌ساز و غيربهداشتي با طعم‌هاي مختلف گياهي و گاه به‌فرم پودر و قرص تهيه مي‌شود و در بسته‌بندي‌هاي آلومينيومي و كوچك (مانند سماق يا نمك‌هاي رستوراني) يا با عكس هنرپيشه‌هاي هندي و پاكستاني وارد مي‌شود.

حتي در بعضي از انواع، براي افزايش قدرت گيرايي و نشئه‌كنندگي و سرخوشي، تركيبات مخدر يا توهم‌زاي ديگري از جمله ترياك و حشيش و در مواردي تركيبات شيميايي ديگري از جمله آرسنيك و منيزيم و سرب به آن افزوده مي‌شود.
متاسفانه در برخي موارد افزودن دارو‌هاي روانگردان از قبيل
اكستازي به پان نيز گزارش شده است.

 با جوشاندن موادي كه در توليد پان به‌كار برده مي‌‌شود و پيچاندن عصاره‌ي آن در برگ درختي به نام «وين» (Vin) گوتكا ساخته مي‌‌شود.

عوارض مصرف

اولين عارضه‌ي مصرف پان به‌صورت تهوع، استفراغ، دل‌درد، سرگيجه، تعريق و تكرر ادرار بروز مي‌كند.

نيكوتين موجود در تنباكوي اين مواد سبب زردي رنگ دندان‌ها و ايجاد آسيب جدي به سلول‌هاي مغز مي‌شود.

از دست دادن تعادل رفتاري و حركتي و روحي، احساس گرمي، سرخوشي موقت، سبكي ‌سر، گيجي و شادي كاذب و تشنگي از ديگر عوارض مصرف اين ماده است. سرطان دهان، حنجره، لثه و دستگاه گوارش از جمله روده‌ي بزرگ، ايجاد عارضه در دستگاه تنفسي و قلب و عروق نيز از ديگر عوارض مصرف است.

 ضعف شديد سيستم ايمني و عفونت‌هاي مكرر و وسيع به‌ويژه در دهان و لثه مشاهده مي‌شود. از آن‌جايي كه با مصرف پان، بزاق دهان افزايش مي‌يابد، خارج كردن مكرر آب دهان مصرف‌كننده، سبب انتقال بيماري‌‌هاي عفوني مانند سل و هپاتيت مي‌‌شود.

ايجاد وابستگي و اعتياد مهم‌ترين عارضه‌ي مصرف اين ماده‌ي صناعي است.

آژانس بين المللي مطالعه‌ي سرطان (IARC) برگ بتل و دانه‌هاي آركاي جويدني را به‌عنوان كارسينوژن معرفي كرده است. البته دانه‌هاي آركا عامل كارسينوژن مهم‌تري است. مطالعات اخير نشان داده كه دانه‌هاي آركا با يا بدون نيكوتين به‌ترتيب خطر سرطان دهان را از ۴/۸ تا ۹/۹ بار افزايش مي‌دهند.

مصرف پان توسط كودكان دبستاني و نوجوانان مي‌تواند به‌عنوان دروازه‌ي مصرف مواد مخدر سنگين و قوي‌تر مطرح شود و مقدمه‌اي براي تجربه‌ي مصرف مواد مخدر قوي‌تر، وابستگي و اعتياد به آن‌ها باشد.

جهت مشاوره رايگان وارد وبسايت و تلگرام همراز سلام شده و سوال خود را مطرح نماييد
https://t.me/joinchat/AAAAAEGGU5wt3RhX_47fnA

دیدگاه ها بسته شده