بریدن و جرو بحث کردن زناشویی

آموزش همسر داری بریدن و جرو بحث کردن زناشویی رابطه زناشویی زناشویی زندگی زناشویی مشاوره زناشویی

بریدن و جرو بحث کردن زناشویی

بریدن و جرو بحث کردن زناشویی

بریدن

خانم میگه: خسته شدم، بریدم…
آقا میگه: نه مشکلی نیست، خوبه، راضیم، یه جزیی با خانمم مشکل دارم، اما اهمیت نداره، تقصیر خودش هست، اما زندگیم و خودش رو دوست دارم….

کدامشون راست می گویند؟
پاسخ: هر دوتاشون.

این از تفاوتهای زن و مرد است که زنها همه مشکلات گذشته مرتب جلوی چشماشون رژه میره و چیزهایی که برای مردها مهم نیست مهم هست و زودتر خسته می شوند.

از نظر مرد زندگی ظاهراً جریان داره و روال معمولیش طی میکنه که خانم تقاضای طلاق میکنه و مرد مات و مبهوت می مونه که چرا خانم تقاضای طلاق کرده.
آقایون به این تفاوت آگاه باشین و این ویژگی خانمتون رو بهتر بشناسید، در حالی که همه چیز از نظر شما خوبه، ممکنه خانم بریده باشه و کم آورده باشه و نتونه بقیه مسیر رو با شما بدوه، بخصوص خانم هایی که از نظر جسمی و روحی حساس و لطیف و ضعیف تره

بازم بحثمون شد

یه خانم آشنا دیشب بهم پیام داد که:

شبتون بخیر

بازم بحثمون شد.

منم پاسخ دادم که:
حالا حالا باید دعوا کنید. تعجبی نداره…
اما به مرور و در طی ۱۰_۱۵ سال به مرور کمتر میشه..
از روزی یکبار به ماهی یکبار خواهد رسید.

 

منظورم از این پاسخ این بود که سازگاری بین زن و شوهر یکی_دو روزه و یکی_دوسال و با یکی دو جلسه مشاوره  روانشناسی و رد و بدل شدن بحث های منطقی بین طرفین، معمولاً درست نمیشه، یه زمان ۱۰_۱۵ ساله برای رشد و سازگاری لازمه. حالا شما یا طلاق بگیر یا این زمان رو برای رشد کردن به خودت فرصت بده.

باز منظورم اینه که اگر صدبار سعی کردی و بازم با شوهرت دعوات شد، ناامید نشو و تقاضای طلاق نکن، روند کار در ارتباط زن و شوهری همینه، به خودتون زمان بدهید و انتظار معجزه در طی چند سال برای خوب شدن ارتباط نداشته باشید.

خلاصه اش منظورم اینه که: برای سازگاری و رشد و ارتقاء دوستی به خودتون فرصت بدید، یه فرصت طولانی تر.

به قول شاعر
“مانده تا برف زمین آب شود.

دیدگاه ها بسته شده