دام های ازدواج

دام های ازدواج:

قبل از هر چیز با خودتان روراست باشید چرا که عروسی فقط یک شب است و زندگی مشترک یک عمر. پس لطفا برای سرکوب کردن ناکامی‌های زندگی شخصی‌تان ازدواج نکند و اگر اهداف روشن و درستی از ازدواج ندارید نامزدی‌تان را برهم بزنید و مجرد بمانید.

۱⃣رویای دیرینه عروسی. برخی از خانم‌ها یا آقایان از مدت‌ها قبل برای جشن عروسی خود نقشه می‌کشند و خود را در کنار فردی خوش چهره در یک جشن عروسی مجلل تجسم می‌کنند و حتی در فایل‌های خود انواع مدل کیک، گل، لباس، جواهر، دکور و وسایل منزل را نگاه می‌دارند. یادتان باشد فردی با امکانات ظاهری و مالی مورد نظر شما الزاما همسری مناسب برای‌تان نیست و اگر فقط شیفته همین موارد شده‌اید به خاطر بسپارید در صورت عدم موفقیت در کنار آمدن با اخلاق و عادت‌های یک‌دیگر مجبور به طلاق و خسارت‌های ناشی از آن خواهید بود.

۲⃣تنهایی. تنهایی درد بدی است که بیشتر انسان‌ها را به طوفان عشق‌های دروغین می‌کشاند. به جای این‌که اجازه دهید این حس مبهم و تلقین شده از طرف دیگران و خودتان شما را دیر یا زود پشیمان کند به یک روان‌شناس مراجعه کنید و تکنیک‌های زندگی مثبت و کارآمد را یاتکنیک‌های زندگی مثبت و کارآمد را یاد بگیرید و با تمرکز بر رشد فردی‌تان ایمان داشته باشید در زمانی مناسب همسر رویاهای‌تان را خواهید دید.

۳⃣ فشارهای طرف مقابل. ممکن است با فردی در یک ارتباط دوستانه باشید و برای رشد فردی برنامه‌هایی در سر داشته باشید اما طرف مقابل ناگهان به ازدواج اصرار کند و اولتیماتوم دهد که اگر با او ازدواج نکنید رابطه‌اش را با شما بر هم خواهد زد (البته روی صحبت ما با افراد بی‌بند و بار و سردرگم که خودشان هم نسبت به آینده‌شان اطلاع کافی ندارن نیست). در چنین مواردی از دوست‌تان بخواهید شرایط شما را درک کند تا به موقعیتی خوب برسید و اگر واقعا ازدواج برایش مهم‌تر است شانس دیگرش را از دست ندهد.

۴⃣گذشتن از سن ازدواج. معمولا اگر در سنین ۲۵-۳۰ باشید اطرافیان‌تان که شرایط خانوادگی یا اجتماعی تثبیت شده‌ای دارند یک به یک ازدواج می‌کنند و این حس به شما دست می‌دهد که از قافله‌ای جا مانده‌اید. این تصور کاملا غلط است. اگر در صف دوستان و آشنایان دم بخت آخرین نفر باشید بهتر از آن است که در صف طلاق اولین نفر شوید. برای پیدا کردن فردی مناسب صبور باشید و این خرافه‌ها و حرف‌های مجالس اطرافیان را از یک گوش بشنوید و از گوش دیگر در کنید و آرامش را به قلب‌تان دعوت کنید و برای ساختن فردی کار آمد از خودتان تلاش کنید. نه پرداختن به یک رویای ازدواج آسیب زا

۵⃣دوری از محیط خانواده. هر دختر یا پسری ممکن است در خانه پدری دچار مشکلات منحصر به فردی باشد؛ گروهی می‌توانند با این مشکلات دست و پنجه نرم کنند و با تدبیر و هوشمندی از کنار آنها بگذرند اما دسته‌ای از جوانان هم هستند طاقت و ظرفیت حل مساله را ندارند و با پیدا شدن اولین فردی که به آنها ابراز علاقمندی می‌کند برای ازدواج پافشاری به خرج می‌دهند تن به ازدواج می دهند اما در بسیاری از موارد آزادی و آرامش گمشده این افراد در زندگی مشترک هم پیدا نمی‌شود و فرد با مشکلات بیشتری به خانه پدری باز می‌گردد.

?✔️در انتها به ياد داشته باشيد:

ازدواج و زندگي زناشويي هنوز بهترين سبك و شيوه زندگي در جوامع بشريست، اما شرایطی دارد و آن پختگي و يادگيري مهارت هاي ويژه اين نوع زندگيست.
??همرازخوب؛زندگی خوب??

عضویت در کانال همراز سلام :
@hamrazsalam

دیدگاه ها بسته شده