مقصر دعوا بین زن و شوهرکیست

دعوای خانوادگی دعوای بین زن وشوهر آیین همسرداری همسرداری

دعوای خانوادگی

دعوای خانوادگی

مقصر دعوا بین زن و شوهرکیست

********

دام غریزی
خوب دقت کن همسرت وقتی خیلی خیلی قاطی میکنه، چه کار میکنه؟

بعضی هاشون سر و صدا و دعوا می کنند و فحش میدن، بعضی هاشون در کوشه ای به تنهایی گریه میکنند،

بعضی هاشون همه را خبردار میکنند و آبروریزی میکنند و قهر می کنند، بعضی هاشون فقط میگن:

طلاق، بعضی هاشون معتاد میشن یا به روابط غیر اخلاقی کشیده میشن.

من به این رفتارها در زمانی که افراد خیلی خیلی قاطی میکنند، میگویم “دام غریزی”، یعنی  که وقتی همسر شما قاطی میکنه، وراثت و ژنتیکش از تربیتش سبقت میگیره و  همسرتون ذات خودش رو نشون میده.

***************

سئوال: حالا چیکار باید کرد؟
پاسخ:
۱️⃣اولاً: همه ما دارای چنین ویژگیهای نامیمونی هستیم. فقط وظیفه شما این است که هر چه زودتر سعی کنید رفتارهای دام غریزی همسرتون زمانی که قاطی می کنه  رو خوب بشناسین و خوب بفهمید که چه مواقعی او به رفتارهای دام غریزی رجوع میکنه، اونوقت شما خواهید فهمید که در برابر او باید چه کارهایی بکنید و یا نکنید تا همسرتون رفتارهای دام غریزیش رو نشون نده.

**********

۲️⃣دوما: بعد از آشتی و صلح دوباره، خیلی  به رفتارهای زشت همسرتون در زمان بروز دام غریزی گیر ندین.

*********

?به زبان دیگر و با اجازه بزرگترها به طنز می گویم: سعی کنید با احترام و کلمات قشنگ با همسرتون برخورد کنید و اون رو سرگرم نمایید، تا “اون روی سگش” رو نبینید. از این طریق صحبت کردنم شگفت زده نشوید.چرا که همه ما  بجز این ظاهر مودب و خوبمان، یک “اون روی سگی” هم داریم

******************

اگر هر بحثی به دعوا و سر و صدا می انجامد:

این تکنیک رو اجرا کنید. این تکنیک بسیار ساده و  کاربردی است. روشش هم اینه که در طول روز جلوی خودتون رو بگیرید و بحث جدید ایجاد نکنید و هر چی طرفت گفت به نحوی بحث رو ادامه ندید، اما در یک ساعتی خاص از هر روز، مثلاً ۱۰ شب، دو نفری بنشینید و هر کدومتون به نوبت ۵ دقیقه بحث کنید و صحبت کنید و گیر بدید و استدلال بیارید و وقتی که طرف مقابلت داره این ۵ دقیقه اش رو صحبت میکنه، شما هیچی نگید و فقط گوش کنید و  گوش کنید و با دست و لبخند و اشاره چیزی نگید تا ۵ دقیقه شما برسه، این مهترین تکنیک رفتاری مورد استفاده من در کار با زوجین است.

****************************

در پایان حتما شما را به دیدن این کلیپ  دعوت می کنم تا بدانید ارزش عشق و زندگی بالاتر از دعوای زناشویی است

دیدگاه ها بسته شده