روابط وقوانین همسرداری

روابط وقوانین همسرداری مشورت در همسرداری زندگی برتر تنظیم خانواده زناشویی اختلاف زناشویی

روابط وقوانین همسرداری

روابط وقوانین همسرداری

?دیوانگی

اگر در روابط زناشویی، خودت رو به دیوانگی و نترسی و “کله خری” بزنی و هر کاری بخواهی انجام بدهی و زورگویی و سلطه گری و بدقلقی و بی مسئولیتی از خودت دربیاوری و کنترل هیجانی خودت رو از دست بدی، دو احتمال در پی خواهد داشت. یکی اینکه به سمت طلاق پیش بروید و اوضاع از کنترلتون خارج بشه. و یکی دیگه که بیشتر منظور نظر من است، اینه که همسرت بخاطر رفتارهای سلطه گرایانه و دیوانگی های تو، تسلیمت بشه و کوتاه بیاید و کوتاه تر بیاد، تا اینکه حتی دیده نشه و تو به مقصود خودت برای کنترل همسرت، برسی.  اما تمام حرف من این است که در حالت دوم، روابط سردی بین تان حاکم خواهد شد، نه روابط سودمند و آرامبخش زناشویی

?پل های پشت سر

زن و شوهر دعوا میکنن. به هر حال میشه جمع و جورش کرد و درستش کرد. اما موارد زیادی را در جلسات مشاوره می بینم که دعوای زوجین و اختلافاتشان قابل حل شدن هست و هر دو زوج “صد در صد” مایل به طلاق و جدایی نیستند، و تمایل دارند به زندگیشان برگردند، اما می گویند مجبوریم که جدا بشویم، دلیلشان هم این است که چنان پلهای پشت سرشان خراب شده است که راه برگشتی برایشان باقی نمانده است.

البته منظور آنها از پل های پشت سرشان اینها است:
۱️⃣خانواده های دو طرف با هم درگیر شده اند و بهم فحش داده اند و توهین کرده اند،
۲️⃣ یا خود زوجین با خانواده همسر خود مستقیماً درگیری لفظی و فیزیکی داشته اند،
۳️⃣یا بین خانواده دو زوج به وسیله افراد مختلف، زیاد پیغام و پسغام رد و بدل شده است و به افراد زیادی از بدی های طرف مقابل گفته اند.
۴️⃣یا اینکه یکی از زوجین و خانواده آنها همه جا پخش کرده اند که طرفشون خیانتکار بوده و ….

✅مواظب پلهای پشت سرتون باشید، کم کم خراب میشه، به طوری که متوجه اش هم نمیشید(دکتر ایمانی فر).

دیدگاه ها بسته شده