آیا ازدواج باعث افزایش رزق و روزی می شود یا کاهش آن

کسب درآمد با ازدواج

کسب درآمد با ازدواج

کسب درآمد با ازدواج

بعضی ها هستند وقتی صحبت ازدواج به میان میاد از آن طفره میرن و گاهی دلایل غیر قابل منطقی بیان می کنند.یکی از دلایلشون هم نداشتن شغل ودرآمد است.

سوالی که اینجا مطرح می شود آیا ازدواج باعث افزایش رزق و روزی می شود یا کاهش آن

✍️میگن رزق و روزی دست خدا هست و بر اساس حکمتی به یکی کم میده، به یکی زیاد، و تو هم نمی تونی بگی که به اون یکی که کم داده به ضررش بوده و به اون یکی که زیاد داده به خیرش بوده.

 

?از لحاظ دینی همسر هم جزء رزق و روزی است که یکی یه همسر کج و معوج( کج و معوج از لحاظ اخلاقی، یا اعصاب یا رفتار یا قیافه) گیرش میاد و یکی یه همسر خوشکل و زیبا. و بر همین مبنا و دیدگاه دینی هم نمی توان گفت که یه همسر کج و معوج برای تو بهتره یا یه همسر صاف و صوف. چون ممکنه به قول قرآن این همسر کج و معوج خیلی خیر زیاد برات داشته باشه تا یک همسر ظاهراً صاف و صوف.

 

?پس اگر یک همسر کج و معوج گیرمون اومد چیکار کنم.

۱️⃣اولاً: این رزق و روزی ما هست، بجای اینکه به فکر عوض کردنش باشیم،
به فکر تعامل و سازگاری با او باشیم،
*منظورم این است که همسرمون رو قبولش کنیم، به عنوان همسر دائمی و  همیشگی بپذیریمش و هواش رو داشته باشیم،
که در باطن و از نظر خداوند سبحان، ممکنه این بهترین رزق و روزی ما برای رشد و کمال باشد که حتی این میزان رشد و بزرگی با یک همسر صاف و صوف نیز نصیب ما نشود.

 

۲️⃣دوماً: تحملش کنیم، باهاش بسازیم،مهربون باشیم،اگر بداخلاق و عصبی و مردم گریز بود، مثل مادر همراهیش کنیم و  تقاضای جدایی نکنیم و  در عوض تلاش کنیم که با محبت خستگی ناپذیر و ثبات رفتار خود بداخلاقی او کم بشه، مگه مادر، بچه بداخلاقش(که این رزق و روزیش هست) رو عوض میکنه، که تو به فکر عوض کردن همسرت(که طبق احادیث همسر تو رزق و روزی تو  و انتخاب شده توسط خداوند سبحان برای توست) افتادی؟

*****************

جهت مشاوره و شرکت در دورهها و کلاسهای آنلاین به کانال تلگرام ما به پیوندید.

https://t.me/joinchat/AAAAAEGGU5wt3RhX_47fnA

جهت هرگونه سوال از مشاورین همراز سلام لینک پرسش و پاسخ کلیک کنید

http://hamrazsalam.com/questions/

دیدگاه ها بسته شده