اهمیت تربیت بچه های یک تا پنج ساله

تربیت بچه به خصوص در پنج سال اول زندگی آنها کاری سخت و در عین حال جذاب و لذت بخش است . شما به عنوان والدین کودک تان   برای برآورده کردن نیازهای جسمی و عاطفی او باید سخت تلاش کنید تا فرزندتان  یادبگیرد که به شما اعتماد بکند.

در سال اول زندگی کودک مسئوولیت های شما بسیار زیاد است. در سال دوم زندگی کودک؛  او سعی می کند خودش دست به تجربه بزند و استقلال کسب کند.کودکان  سه تا پنج ساله شما سعی می کنند فعالانه و خلاقانه وارد عمل شوند ومحیط اطرافشان را تجربه کنند. اگر در این دوران فرزندتان احساس و پیشرفت و رشد کند و اعتماد به نفسش زیاد شود .در سنین بالاتر به خصوص زمانی که به مدرسه می رود ؛ دانش آموز موفق تری خواهد شد.

نگرش بچه های پنچ تا شش ساله نسبت به دنیای اطرافشان ؛ با نگرش بچه های بزرگ تر و یا والدین آنها متفاوت است.  بچه ها در این گروه سنی بیشتر خودمحور هستند و به خواسته ها و نگرش دیگران توجه  چندانی ندارند . این مساله در روند تکامل و رشد آنها کاملا طبیعی است . به همین دلیل احتیاج به مراقبت و نظارت والدین دارد و والدین آنها مجبورند مداوم به آنها بگویند که چه کاری بکنند و چه کاری را نکنند. پرورش و تربیت فرزندان کار سختی است و به صبر وپشتکار نیاز دارد . گاهی اوقات از خودتان می پرسید؛همه بچه های هشت ماهه مثل بچه ی من بی خوابند ؟ تربیت بچه ها برای همه ی پدر و مادر ها این قدر مهمه؛ همه بچه ها این قد قدر از غذاشون ایراد می گیرن ؟ خیالتان آسوده باشد ! بله ؛ همه والدین با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و شما تنها نیستید. هر قدر بیشتر درباره ی مراحل رشد فرزندتان بدانید ؟ تربیت و پرورش او برایتان آسانتر خواهد شد.

دیدگاه ها بسته شده