من شوهرم ۳۰ سالشه ۵ ساله که ازدواج کردیم..یه دختر ۳سال ونیم داریم...شوهرم خیلی مهربون و دلسوز

0
0

من شوهرم ۳۰ سالشه ۵ ساله که ازدواج کردیم..یه دختر ۳سال ونیم داریم…شوهرم خیلی مهربون و دلسوز..تو زندگی هیچی واسمون کم نزاشته..ولی یه مشکلی که داره…خیلی عصبیه..یعنی اگه یه موقع دخترم.‌از روی بچگی دندونش بگیره..خیلی سریع اعصابش بهم میریزه..یابچه رو میزنه یاهرچی دستش باشه پرت میکنه..حتی شده که لوازم خونه رو برداشته شکسته..ولی من هیچ نگفتم….خیلی سریعم پشیمون میشه..با وجود اینکه خیلی بچه دوستم هست..ولی خیلی سریعم اعصابش بهم میریزه..البته یه چیزیم که هست شوهرم فرزند اول خونواده بوده…وخیلیم توبچگیش سختی کشیده چون تو خونوادشون بحث و دعوا زیاد بوده..از همون سن کمی که داشته مجبور بوده بره سرکار…تمام بچگیشو کار کرده…الان مشکل من اینه که موقع عصبانیتش من چیکار باید بکنم…خودمم ۲۶ سالمه..و سعی کردم فقط موقعی که عصبانی هستش سکوت کنم..تا آروم بشه..حتی دخترمم نمیزارم..باهاش حرف بزنه..راضیم نمیشه پیش مشاور بره تا راهنماییش کنه..خودمم موندم دیگه چیکار کنم…خواهش میکنم راهنماییم کنین…ممنونم از گروه خوبتون…

0
0

سلام وقت شما بخیر

با توجه موضوعی که اشاره کردید همسر شما نیاز به مهارت کنترل هیجانات منفی و به طور خاص کنترل خشم دارند.

در شرایط ایده آل که بتوان مداخله موثر صورت داد این است که همسرتان بپذیرند این مسئله نیاز به مداخله و درمان دارد و تا وقتی این بینش ایجاد نشود عملا هر توصیه درمانی بی فایده خواهد بود.

برای این امر میتوانید در لحظات پرخاشگری کلامی و یا فیزیکی همسرتان این موارد را انجام دهید.

بگذارید هنگامی که خشم همسرتان کامل فروکش کرد چند نکته را به وی متذکر شوید. ابتدا با وی همدلی کنید که او را درک میکنید که در آن لحظه واقعا خشمگین بوده و شاید رفتاری خارج از حیطه منطق انجام داده .
از او بخواهید عواقب این موقعیت خشم و عواقب احتمالی آن را با کمک شما بگوید که چه عواقبی داشته و یا ممکن بود داشته باشد این عدم کنترل هیجان وی.

سپس از وی بخواهید به این سوال پاسخ دهد که آیا این بروز خشم به این عواقب می ارزید و یا این رفتار خارج از حیطه منطق بوده؟

از وی بخواهید این پروسه ارزیابی فواید و مضرات خشم را هر بار انجام دهد و شما نیز به وی کمک کنید تا به تدریج ملکه ذهن همسرتان شود این فرایند.

برقرار و دلارام باشید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید